Flowers of Evil. Tam anlamıyla adına yakışır bir manhwa. Arkadaşım Kuchikirukia sayesinde tanıştık. Aslında en başta sadece kore taraflarından çıkma olduğu için ilgimi çekti. Sonra çizimlerine bayıldım. Konusuda normalde pek bir hoşlanmadığım ensest ilişki üzerinde uçmuş olsada sonuna doğru başka diyarlara gitti. Zaten öyle bir kurgu öyle bir anlatımı var ki sürükleyor sayfalar sizi.Yani gayet çekici bir yapım aslında. Üstelik bu zamana kadar okuduğum manga ve manhawalardan çok farklıydı. Değişiklik bazen iyidir. En azından yeni bir çizer girdi hayatıma Lee Hyeon Sook.

Konusuna gelince. Elimizde ikizlerimiz var Seh-Joon(erkek olan) ve Seh-Wah (kız olan). Birbirlerine inanılmaz derecede takıntılılar. Hani psikopatlık derecesinde desem yeridir. Ancak ilişkileri böyle yuvarlanıp giderken ikisinin arasına önce Shi-Yeon sonra Gi-Hoon’un girmesi ile allak bullak olur.İşte o evrelerde herkesin yüzü tek tek ortaya çıkacaktır.

İkizlerin arasındaki ilişki aşk mıdır, Gi-Hoon ne istemektedir. Kim kime ne yapacak falan bir sürü soru işareti ile devam ediyor son chaptera kadar tam anlamıyla anlamıyorsunuz olayları. Şahsen ben en başta Seh-Wah psikopat demiştim ama erken karar vermemek gerekiyormuş. Herkes birbirinden psikopat. Baya karanlık, zaman zaman iç karartıcı ve de kuchikirukia’nınde dediği gibi trajik bir seri. Ancak uyarı diyorum gerçekten ensest ilişkinin gayet net olduğu bir manhawa. Başta ve sonlara doğru biraz rahatsız olabilirsiniz ancak olayın gidişatı öyle ki bırakamıyorsunuz. Sonun merakı daha ağır basıyor.  Bu arada çizerin diğer işlerine bakma fırsatım olmadı ancak güzelmiş. Yani eminim korelilerin o her zamanki hem güldüren hem ağlatan zaman zaman düşündüren tarzı vardır. Haydi kolay gelsin bakalım.

Reklamlar