Sevdiğin için nelere katlanabilirsin? Onun için neleri yapabilirsin? vs… Bir sürü soru kaldı şimdi aklımda bu filmi izledikten sonra. Açıkçası filmden böyle birşey beklemiyordum. Her zaman söylediğim birşeyi izledim ekranda resmen ve kesin gözüyle baktığım düşüncemde tereddütlere sebep oldu.

Neyse bu filmi uzun zamandır bekliyordum takip listemdeydi. Sonunda altyazı geldi ve ben 2 günlük maratondan sonra filmi indirip izleyebildim. Deydi mi? Evet deydi. Zaten çok ince olmasada ince eleyip sık dokuyup liseteye alırım ve şuan beni çok bir pişman eden olmadı.

Neyse hemen konusunu anlatıp film hakkındaki düşüncelerime geçmek istiyorum. Afişinden de anlaşılacağı gibi bir kadın ve iki erkek arasında geçen bir film bu. İki beyfendinin samimiyetine dair bir fikir veriyordur afiş eminim. Neyse Won Jae ve Ho Jung küçüklüklerinden beri beraberlerdir uzun süreli bir ilişkileri vardır. Won Jae fransaya aşçılık için okumaya gider ve 2 sene orda kalacaktır. Ho Jung aşklarına inanılmaz derecede güvenmektedir hatta kendisi radyoda Dj lik yapmaktadır ve olaylara hep aşk gözüyle bakar. Yaptığı programda ilişkiler hakkındadır. Gün gelir devran döner Won Jae Fransadan döner ve yanında Dong Hwa’u da getirir. Dong Hwa  şarapçılık okumuştur. Bir aşçı + bir şarap uzmanı + fransa (?????). Kızımız sevgilisinden evlenme teklifi beklerken onun soğuk davranışlarına bir anlam veremez. Taki bir gece Won Jae’nin evine gittiğinde gördüğü manzaraya kadar.

Olayları azıcık anladınız sanırım evet biz izleyici olarak çok net hissediyoruz olan durumu. En öz şekli ile Kız çocuğu sever çocuk kızdan vazgeçemez ancak aynı çocuk başka bir çocuğu sever ve bu çocuğun ikisi arasında karar verememesi geride kalan ikisi için kalp kırıklığıdır. Fakat işin güzel yani klişe giden bir yanı yok filmin. Sizi şaşırtmasını, garip durumun içinde normali yaşatmasını bilmiş. Aslında izleyince bana iki filmi hatırlattı. Bu film,  aklıma gelen filmlerin en güzel yanlarını en güzel şekilde işlemiş. İlki Frozen Flower koresineması.com da baya etki yaratan film, ikincisi ise Nacked Kitchen. Her iki filmde tabu yıkan filmlerdi ancak izlenmiş, bende dahil olmak üzere beğenilmişti (elbet beğenmeyen kesimde vardı).  Eğer bu filmleri izlemişseniz aklınızda kabaca bir düşünce oluşmuştur bu film için eminim.

Oyuncular birbirinden güzeldi. Kızımızın (Jo An) yüzüne bir çok yerden aşinayız “Bronze Medalist”, “Holiday”, “Little Prince”, “Spin Kick” vs… Beyfendilerden Dong Hwa(Sang Wook) ise Muhteşem kraliçe de oynamıştı Nam Bo’yu canlandırıyordu. Won Jae (Min Suk) Karakterini canlandıran beyfendinin de ilk filmi. Ki kendisini biraz Gong Yoo ya benzettim. Gong Yoo’nun tek olduğunu düşünenler üzerime çullanmasın 😀

Şimdi buralar filmi tam anlamayanlar için spoiler olabilir bu nedenle izledikten sonra okunmasını tercih ederim. En başta demiştim ya benim kesin olarak baktığım düşüncemde tereddüt etmeme neden oldu. İşte o düşüncem şuydu; Eğer sevgilim beni aldatacaksa veya terk edecekse mazeretinin “Ben eşcinselim” olması çok dokunmaz, hatta bunu keşfettiği için aslında biraz sevinirdim diyordum(tabi bunu benimle olan ilişkisinden sonra anlamasına biraz üzülürdüm heralde ama atlatırdım yani 🙂 ) İşte bu düşüncemi sekteye uğratan bir film oldu. İzlemeden önce başıma gelse net bir tavrım olacağına inanaırken şimdi “Ne yapardım ya? Gerçekten ne yapardım?” diye düşündüm yani. Bunuda sizinle paylaşmak istedim. Birde Siz ne yapardınız? Özellikle filmden sonra paylaşmak isterseniz kapılar sonuna kadar açık.

En yakın zamanda yükleme yapmayı düşünüyorum. Şimdilik fragmanı ile idare etmek gerek. Umarım sizede bana yaşattığı duyguları yaşatır. Aslında Yaoi okuyan bir kesimin bu filmi beğeneceğine inanıyorum. Okumayan kesim içinde değişik bir tecrübe olacaktır. Bu arada yanlış anlamayın film aşırı cinsellik içermiyor sanırım rtük buna +16 falan derdi en fazla 😉 Neyse işte fragman;

Reklamlar