Bir süre beklediğim bu filmi bu gün bir hevesle izledim. Aslında isminden çakmıştım beni çok ağlatacağını öylede oldu. Özelliklede gerçek bir hikayeden uyarlama olması daha da bir etkiledi. Peki bu küçüğü hatırladınız mı ? Bi Dam’ın küçüklüğünü canlandırıyordu. Neyse filme geçiyorum.

Filmde güzeller güzeli yok ya da yakışıklı oyuncular yok. Bir aşk bir romantizm yok. Sadece 3 küçük çocuk ve onların yaşadıkları var. Onların dünyası.

Filmin konusu şöyle. Ha Ni yaramaz mı yaramaz, yerinde duramayan bir çocuktur. Zaman zaman kabadayılıkları bile vardır. Ancak bir o kadar şirin ve zıpırdır. Abisi Han Byul ise ondan çok büyük olmamasına rağmen sorumluluk sahibidir. Bir gün Ha Ni okulda altına yaptığı için eve erken giderler ve etütüde ekerler. Han Byul başının ağrıdığını söyler ve ilaç alır yatar. Anne eve geldiğinde bizimkilere iyi kızar etütü ekdiler diye. Tam o sırada Han Byul fenalaşır ve annesi hastahaneye götür. Acı gerçeği o zaman anlarlar. Han Byul’un beyninde bir tümör vardır ve ameliyat edilmesi gereklidir. Başarılı bir ameliyat geçirir, yinede tedavi görmesi gereklidir ve hastahanede kalır. En başta bücür Ha Ni kabullenmekte zorlansada ( ne de olsa küçük bir çocuktur) abisinin durumunun ciddiyeti anlar. Üstelik hastahanede Wook adındaki diğer bir çocukla tanışmalarıyla herşey biranda değişmeye başlar.

Film kardeşliği, arkadaşlığı, bağlılığı çok güzel işlemişti. Bir yandan Ha Ni’nin yaptıklarına gülerken bir yandan da yaşadıklarına ağlıyorsunuz. Her şeyi bir anda oyuna çevirebiliyor. Fakat tek bir hareketiylede ne kadar olgun olduğunu gösterebiliyor.

En sevdiğim olaylardan biri Wook ile onun köyüne gittiklerinde ormanda yaşayan bir adam olan ancak onların değimi ile “Tarzan Amca” arayışlarıydı birde bulduklarında verdikleri tepki inanılmaz güzeldi. Tarzan Amca muhabbetini asla unutmayacağım heralde 🙂 Artık Tarzan benim için de amca 🙂

Ha Ni’nin annesini güldürmek için  yapmış olduğu Rain takliti inanılmaz güzeldi. O kadar güldüm ki anlatamam. İlerde bu çocuk kesin şarkıcıda olur. En az Rain kadar iyi dans ediyor:) Hatta belki ondan bile iyi 😉 İşte buda o video. İzleyin de gülmekten ölün 🙂

Neyse film hakkında daha fazla bir şey anlatmayacağım. Büyüsü bozulmasın. Ancak uyarıyorum inanılmaz derecede etkileneceksiniz. Benden söylemesi… Son olarakta kesinlikle izlemeye değen filmlerden asla pişman olmazsınız.

Bu arada Little Prince filmini izleyipte beğenenler emin olsunlar ki bu filmide beğenecekler , belki dahada çok sevecekler.

Reklamlar