“Her yeni gün bir mucizedir. Bunu bilmek her günü dolu dolu yaşamamızı sağlar.” Nagashima Chie

İki güzel oyuncu yan yana bir dramda. Bir kaç hafta oluyor indireli ancak şimdi izlemek için hazır hissettim. Aslında ağlamaya hazırlamıştım kendimi ancak hiç ağlamadım. Bence filmdeki en güzel şeyde buydu.

Filmin konusu basit. 2o’li yaşlarında  olan Chie hayatının aşkını bulduktan sonra kanser olduğunu öğrenir. Uzun bir süre erkek arkadaşından bunu saklar ancak kemoterapi görmeye başlaması ile saçlarının dökülmesi sırrını açığa çıkarır. Sevdiği insandan o üzülmesin diye sakladığı bu sır ortaya çıkıncada sağlığı henüz tam bozulmamışken ondan ayrılmak ister. Ancak Taro, Chie’yi o kadar çok sevmektedir ki her anında yanında kalacağına söz verir. Bundan sonra Chie’nin hastalığı herkesin hastalığıdır ve onlar tüm yaşanacakları birlikte yaşayacaklardır.

Gerçek bir hikayeden uyarlanması her zaman olduğu gibi bu filmide inanılmaz güzel kıldı. Zaten filmi izlerken onların hayatlarına, yaşadıklarına ortak hissediyorsunuz kendinizi. Elinizden gelse ekrandan girip, omuzlarına dokunup teselli edesiniz geliyor.

Oyuncularında filme inanılmaz adapte olduğunu hissediyorsunuz. Zaten uzakdoğunun en güzel tarafıda bu. Onlar yaşıyor gibi oynuyorlar hatta o dakikalarda yaşıyorlar, doğal olarak sizde bu samimiyeti anlıyorsunuz. Başrol oyuncuları çok tanıdık. Japonya semalarına yakın bir izleyici iseniz Taro’yu canlandıran Eita’yı Last Friends, Hard to say I love you’dan tanıyacak, Chie’yi canlandıran Eikura Nana’yı da Mei Chan no Shitsuji’den bileceksiniz. İkiside birbirinden tatlı oyunculardır. Bu filmdede baya başarılı buldum kendilerini.

Film aslında ağır ilerliyor. Başlarda inanılmaz bir dinamiği var ancak sonrasında hastalığın işlenmesi ile ağırlaşıyor. Belki bazılarınız bu dakikalarda sıkılabilir. Birde sonunu direk tahmin ettiğiniz, hatta bilerek başladığınız için “Tamam ya uzatmayın hadi biliyoruz zaten olacakları. Biran önce üzülelim” diyebilirsiniz.Ancak bu tür konulu her film gibi vermek istediği mesajı çok güzel alıyorsunuz.

Filmde çok isteyeceğiniz şeylerde olucak bence. Özelliklede her daim yanınızda olacak bir hayat arkadaşı için Bir Taro isteyebilirsiniz :D. Buyrun fragmanına da bir göz atın.

Reklamlar