NatGeo - İmparator Kelebeği

Allah Allah Megastar Tarkan NatGeo için “Büyük Göçleri” seslendiriyor. Ne haberler yapıldı nasıl büyütüldü, mutlaka denk gelmişsinizdir. Umarım sadece onlara denk gelmişsinizdir.

Hay şansıma! Ya ben belgesel izlemeye bayılırım. Açıkçası her ne kadar Discovery’nin komik teknik programlarını, bilim programlarını çok sevsemde eğer doğa belgeseli izleyeceksem NatGeo dan şaşmam. Büyük Göçlerde dört gözle beklediğim bir belgeseldi.

Önce ilk duyduğmda pek sallamadım. “Aman canım Tarkan seslendirsin ne olacak ki” dedim. Zamanında Herkül’üde o seslendirmişti. Hiç fenada değildi. Beklemeye koyuldum falan. Hani diyorum “O saate salonda ki plazma benimdir dokunanı yakarım.” Bizimkiler diyor “Hayırdır film falan mı var?” Cevabım tabi yine benim deli, manyak, anormal olduğumu suratıma vuran bakışlar olarak geri döndü bana.

NatGeo - Kırmızı Yengeç

Velhasıl ben ilk yayınlandığında izleyemedim. Dün gece tv de başka birşey izlemediğimden yine NatGeo açık. Anaaa bir baktım “Büyük Göçler” hemen izleme moduna girdim. Ama nasıl hastayım anlatamam size hani burnum kırmızı, gözlerim sürekli sulanıyor koreli oyuncuları geçtim ağlama rekoru kırıyorum. Neyse ben böyle bir heves bir heves…

En başta anlamadım yemin ederim. Duyduğum ses böyle buhulu, fısıldama gibi. Sorunun benim kullaklarımdan kaynaklandığını düşündüm. Hani tıkalı hissi var ya ondan işte. Sesini açtım, açtım, açtım. Oh my God!!! Ucuz Erotik Film sanki.  Bu saçma sapan konuşmaların geçtiği, seksi pozlar vermeye çalışan porn starların olduklarından. Ha evet ben bilirim öyle filmleri. Çok izlerdim zamanında 😀 Desemde siz inanmayın! Sonuçta bir erkek kardeşim vardı ve ergenlik dönemi yaşadı 😀 Ya da boşverin siz benim nerden bildiğimi o tür filmleri. Ancak garanti veririm ki belgeseli izlediğinizde bu tür film izlememişsenizde (yahu en azında Şahin K’yı bilirsiniz) “O tür filmler bu tür bir sese sahiptir heralde” diye düşünebilirsiniz.

NatGeo - Uçan Tilki

“Göç etmek için doğdulaaarrr” Rrrrrrr!

“Ya göç edecekler ya da… Ölecekler” Rrrrrrr Öldür beni Tarkan!!!!

“Kırılgan kanatları ile kıtalara yayılıyorlarrr” Yay beni Megastar!!!

“Tam şuanda gezegenimiz yürüyorrrr, uçuyorrrrr, koşuyorrr” …………..Tutmayın beni!!!

Tamam bende fazla abartıyor olabilirim ancak insanın aklına ilk gelen şey doğrudur derler. Ancak ne olursa olsun ben bu seslendirme yüzünden caanım belgeseli izleyemeyeceğim ona yanarım. Saçma sapan düşüncelerden, gülme krizlerinden hak ettiği ilgiyi veremiyorum.

Adamlar o kadar güzel hazırlamışlar, o kadar emek vermişler, öylesine güzel görüntüler çekmişler ki hep Tarkan yüzünden bu muhteşemlikten mahrum kalacağım.

NatGeo - Altın Denizanası

Tabiki beğenenler vardır. Onlara sapkın muamelesi yapmayacağım bu tamamen benim düşüncem. Galiba Astrea’nın küçüklüğüme merdiven dayayıp bilinçaltımdaki odalara bir göz atması lazım 😀

Yani ben beğenmedim. Gerçekten beğenmedim. Zamanında Tuncel Kurtiz “Hayat” isimli belgeseli seslendirmişti. Bakın işte süper olmuştu.  Sanki dedem bana hikaye anlatıyordu. “Torunum biliyor musun? Bir bukalemunun dili F16 dan 5 kat daha hızlıdır” “Vahh dedecim göstersene nasıl?” Niahaha çocuk aklı işte :D:D Neyse “Hayat” belgeselini mutlaka izlemelisiniz.

Tarkan’a geri dönersem kısacası güzelim belgeselin içine etmiş, içimdeki tüm izleme isteğini almış götürmüş. Lütfen bir daha belgesel seslendirmesin. Yalvarırım. Burdan NatGeo yetkililerine de sesleniyorum “Benim gibi daimi izleyicinize kulak verin, hemen başka birini bulun” ya da “Tarkan’ın sesinin üstüne sizin düblajcılardan biri düblaj yapsın, bende seve seve izleyiverim.”

Bu Tuncel Kurtiz’in seslendirdiği “Hayat” belgeselinden buyrun. Buda Tarkan’ın ki buyrun.

İşte böyle bunuda sizinle paylaşmak istedim. Canım Unnim Toruko’ya biran önce “İyileşmelisin” diyorum. Babacığın ve sen tatilden faydalanın ayağınızı uzatın sakın “Büyük Göçleri” izlemeyin 🙂 “Hayat”‘ı izleyin. PTT yapın (Pijama, terlik, televizyon) Ama biran önce iyileşin. Bu yazıyı senin için yazdım haberin olsun 😉 Bundan sonraki Temptation Of An Angel’ı da senin için yazacağım 😉

Reklamlar